Zarezerwuj bilet lotniczy

Type

Pasażerowie (12+ lat)

Dorośli

+
{{ adultsValue }}
-

Dzieci (0-11 years)

+
{{ childrenValue }}
-

Niemowlęta (< 2 lat)

+
{{ infantsValue }}
-

{{ validationErrorMessage }}

Flexibility

Cabin Class

Wymagane pole

Wymagane pole

Wymagane pole

9 Tylko wybrane daty Economy

Type

Pasażerowie (12+ lat)

Dorośli

+
{{ adultsValue }}
-

Dzieci (0-11 years)

+
{{ childrenValue }}
-

Niemowlęta (< 2 lat)

+
{{ infantsValue }}
-

{{ validationErrorMessage }}

Flexibility

ClassOptionsWymagane pole

Wymagane pole

Wymagane pole

Wymagane pole

Szukaj

Wymagane pole

Wymagane pole

Wymagane pole

Wymagane pole

Szukaj

Wymagane pole

Wymagane pole

Wymagane pole

Wymagane pole

Szukaj

Znaleźliśmy następujące pozycje {{ category.count + ' ' + (category.count == 1? category.label:category.pluralLabel) }} oraz {{ category.count + ' ' + (category.count == 1? category.label:category.pluralLabel) }} dla '{{ searchTerm }}'

0 Results found

Wpisz nazwę miejsca, aktywności lub czekogolwiek co Cię interesuje

Znaleźliśmy następujące pozycje {{ category.count + ' ' + (category.count == 1? category.label:category.pluralLabel) }} oraz {{ category.count + ' ' + (category.count == 1? category.label:category.pluralLabel) }} dla '{{ searchTerm }}'

0 Results found

Czujesz, że jeszcze nie trafiłeś/aś na to czego szukasz?

Nasi konsultanci zwiedzili kawał świata i chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Skontaktuj się z nami a na pewno pomożemy Ci zaplanować podróż Twoich marzeń!

Please complete details

Luk
Kontakt
Wyślij maila

Napisz do nas jeśli pytania dotyczące naszych wypraw lub aktywności lub potrzebujesz pomocy w organizacji podróży. Jeżeli natomaist Twoje pytanie dotyczy biletów lotniczych zakupionych online, należy skontaktować się z obsługą klienta.

Wymagane pole
Wymagane pole

Dziękujemy za Twoją wiadomość! Jeżeli Twoja sprawa jest pilna, postaramy się odpowiedzieć na nią tak szybko jak będzie to możliwe. 

 

You will receive an email confirmation shortly at {{email}}

Umów się na rozmowę

Umów się na rozmowę telefoniczną, podczas której nasi konsultanci udzielą Ci porad dotyczących Twojej kolejnej podróży!

  • {{ officeOption }}
Wymagane pole

Dziękujemy za Twoją wiadomość i cieszymy się, że chcesz z nami porozmawiać o Twojej podróży :)

 

You will receive an email confirmation shortly at {{email}}


Kwestie praktyczne przed podróżą

man-camping-cover
Novicell

O czym warto pamiętać

Masz już bilety lotnicze, dograne wycieczki oraz zakwaterowanie? W takim razie najwyższy czas skupić się na mniej oczywistych kwestiach, które mogą okazać się znaczące w trakcie Twojej podróży. 

Dokumenty tożsamości

Na kilka godzin przed wylotem w stresie pakujesz ostatnie rzeczy. Docierasz na lotnisko, całe szczęscie nie zapomniałeś paszportu. Ale czy jest on wciąż ważny? 

Paszport

Twój paszport jest Twoim najważniejszym dokumentem tożsamości w trakcie podróży. Paszport musi być ważny tak długo, jak bedziesz w podróży. Wiele krajów dodatkowo wymaga, by był on ważny min. 6 miesięcy od daty opuszczenia ich granic. 

Dobrym pomysłem jest posiadanie przy sobie kopii paszportu, która nie zastąpi oryginału, ale może być przydatna w niektórych sytuacjach. 

Prawo jazdy / międzynarodowe prawo jazdy

Wybierając się na roadtrip, nie zapomnij ważnego prawa jazdy. Niektóre kraje dodatkowo wymagają, byś miał przy sobie również międzynarodowe prawo jazdy. 

Informacje o tym, gdzie i jak uzyskac międzynarodowe prawo jazdy, znajdziesz na stronie Ministerstwa Cyfryzacji.

Dokumenty podróży

Czyli bilety lotnicze, vouchery potwierdzające udział w wyprawach i kursach, wynajmu kampera czy samochodu oraz rezerwacji noclegów.

Zabierz wydruki biletów, voucherów

Mimo to, że bilety lotnicze sa obecnie w formie e-biletów, wydrukuj je i zabierz ze sobą. Przy wjeździe do niektórych krajów (np. Filipiny) okazanie biletu w formie wydruku może okazać się konieczne. To samo dotyczy voucherów na wyprawy, zakwaterowanie, wynajem samochodu itd.

Forma elektroniczna 

Równocześnie miej na swoim telefonie, tablecie czy pendrive kopie wszystkich Twoich dokumentów podróży. Nigdy nie wiesz, kiedy będziesz ich potrzebował. 

Wizy

Choć ruch bezwizowy w celach turystycznych staje się coraz bardziej powszechny, wciąż większość krajów poza UE wymaga, aby turyści posiadali właściwą wizę (także w celach tranzytu).

Wiza "on arrival"

Wiele krajów umożliwia turystom otrzymanie wizy po wylądowaniu na lotnisku. Należy tylko wypełnić formularz i uiścić opłatę (z reguły w wysokości 20-50 USD). Czas pobytu na podstawie takiej wizy jest z reguły ograniczony do kilku tygodni.

Wiza w ambasadzie

Podróżując np. do USA czy Rosji, nalezy otrzymać stosowną wizę przed wylotem. Proces aplikacji rozpocznij już na 2-3 miesiące przed planowanym wylotem, gdyż zebranie wszystkich niezbędnych dokumentów i załatwienie formalności może potrwać. 

Sprawdź dokładnie, czy i jakiej wizy potrzebujesz

Bez względu na to, dokąd lecisz i co powiedzieli Ci znajomi, ZAWSZE z wyprzedzeniem sprawdź zasady wizowe obowiązujące w kraju, do którego się wybierasz. Przepisy się zmieniają i różnią się w zależności od tego, jak długo planujesz przebywac w danym kraju i co będziesz tam robił. Wiarygodne informacje znajdziesz na stronie Polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych - Polak za granicą.

Pieniądze

Karty płatnicze to podstawa

Kiedy podróżujesz jako backpacker, nigdy nie powinieneś mieć przy sobie gotówki na pokrycie całej podróży. Zamiast tego, weź ze sobą minimum 2 karty płatnicze (debetowa i kredytowa). Podróżując do krajów, w których karty płatnicze nie są powszechnie przyjmowane, wypłacaj gotówkę z bankomatu raz na jakiś czas (np. raz na 2 tygodnie).

Przed wyjazdem sprawdź ze swoim bankiem, czy Twoje karty płatnicze będą działać w krajach, do których jedziesz. Niektóre banki z powodów bezpieczeństwa domyślnie ustawiają ograniczenia działania karty na niektórych kontynentach, więc lepiej zmienić te ustawienia przed wyjazdem.

Miej przy sobie numer telefonu do banku na wypadek, jeżeli Twoje karty zostaną skradzione i musisz je niezwłocznie zastrzec. 

Dolary amerykańskie zawsze dobre

Jadąc poza Europę, weź ze sobą trochę dolarów amerykańskich. Będzie to Twoje zabezpieczenie "w nagłych sytuacjach". Dolary są powszechnie rozpoznawane (bardziej niż EURO) i przydadzą się, gdy coś pójdzie nie tak - np. stracisz swoje karty kredytowe. 

Szczepienia

Jeżeli wybierasz się pierwszy raz w podróż do Azji, Afryki, Ameryki Środkowej lub Południowej, zorientuj się w kwestii szczepień, których możesz potrzebować. 

Nie ma wśród nas lekarzy, więc nie możemy zdiagnozować, jakich konkretnie szczepień potrzebujesz i czy są one dla Ciebie konieczne, ale typowo poleca się mieć ważne szczepienia przeciwko:

  • żółtej febrze
  • wirusowym zapaleniu wątroby typu A i B
  • durze brzusznym i błonnicy
  • tężcowi

Miej na uwadze, że mimo to, że nawet jeżeli byłeś szczepiony przeciwko niektórym chorobom jako dziecko, możesz potrzebowac tzw. szczepień przypominających.

Przed wyjazdem skontaktuj się z lokalną przychodnią medycyny podróży lub wejdź na stronę Szczepienia dla podróżujących

Ubezpieczenie

Pamiętaj o tym, by zadbać o dobre ubezpieczenie podróżne. Daleka podróż bez ubezpieczenia jest absolutnie złym pomysłem. 

Więcej o ubezpieczeniu poczytaj w zakładce poradnika - ubezpieczenie podróżne

 

Upcoming events

Kilroy.OutdatedBrowserBox.Text Kilroy.OutdatedBrowserBox.LinkText

Oops - The page you tried to reach is unavailable. We hope you find what you are looking for here